OGŁOSZENIE O REKRUTACJI NR 66
REKRUTACJA NA SZKOLENIE:
„Zabiegi podologiczne”
dla studentów kierunku Kosmetologia
Cel szkolenia: Wsparcie skierowane do studentów URad., II i III roku, 3-letnich studiów licencjackich, na kierunku Kosmetologia w celu zdobycia w czasie trwania studiów dodatkowych kompetencji zawodowych i komunikacyjnych poprzez realizację zajęć warsztatowych i zadań praktycznych w zakresie: zabiegów podologicznych.
Zakres szkolenia:
Zagadnienia teoretyczne: Budowa i funkcje paznokci; Budowa i funkcje stopy; Podstawowe choroby aparatu paznokciowego: grzybica, onycholiza, łuszczyca, pałeczka ropy błękitnej, zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe; Metody leczenia, postępowanie terapeutyczne, zalecenia pozabiegowe, pielęgnacja domowa; Deformacje w obrębie stopy; BHP w gabinecie podologicznym; Proces dekontaminacji w gabinecie podologicznym; Wyposażenie Gabinetu podologicznego – fotele, frezarki narzędzia manualne i rotacyjne klamry ortonyksyjne itp.; Ergonomia pracy w gabinecie podologiczny; Wywiad podmiotowy i przedmiotowy; Karta klienta; Hiperkeratozy -nadmierne rogowacenie naskórka: modzele, odciski, pekające pięty, odciski podpaznokciowe; Klasyfikacja frezów – narzędzia rotacyjne; Odciążenia w gabinecie podologicznym – indywidualne dopasowanie do klienta; Rodzaje materiałów stosowanych do odciążen; Schemat zabiegu przy użyciu narzędzi manualnych i rotacyjnych; Dobór metody pracy oraz narzędzi w poszczególnych przypadkach podologicznych; Prawidłowe skracanie płytki paznokcia; Oczyszczanie wałów paznokciowych; Usuwanie odcisków; Praca przy rozpadlinach; Opracowanie odcisków i rozpadlin przy użyciu frezów i narzędzi; Techniki pracy skalpelem i dłutem; Wykonanie odciążeń technika pracy; Prawidłowe przygotowanie stanowiska pracy; Wywiad podologiczny wraz z diagnozą, planem zabiegowym i pielęgnacją domową; Prawidłowe wykonanie zabiegu podologicznego; Prawidłowe oczyszczanie płytki z onycholizą i grzybicą.
Zagadnienia praktyczne: W grupach 2 osobowych uczestnicy szkolenia wykonują zabiegi pedologiczne na sobie nawzajem lub na modelach.
Szkolenie zostanie zorganizowane w ramach projektu pt.: „Zintegrowany Program UTHRad.”, POWR.03.05.00-00-Z105/17 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w warsztatach oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: www.z105.uniwersytetradom.pl, w dziale Aktualności.
Planowane terminy warsztatów: IV kwartał 2023 r.
Wnioski o udział w szkoleniu prosimy składać w terminie do dnia 6 października 2023 r. do godz. 12.00 na adres Biura Projektu WNMiNoZ: 26-600 Radom, ul. Chrobrego 27, pok. 59 i pok. 60.
Zapraszamy do składania wniosków o udział w szkoleniu.